Szukanie wody

Badania geofizyczne gruntu

W przypadku, kiedy nie wiecie Państwo, czy na działce występują podziemne warstwy wody polecimy Państwu firmę, która wykonuje badanie hydrogeofizyczne gruntu z wizualizacją w celu orientacyjnego ustalenia najlepszego miejsca i głębokości odwiertu studni. Badanie gruntu pozwoli ograniczyć ilość ewentualnych nietrafionych odwiertów i oszacować koszty budowy studni.

Badanie gruntu jest odpłatne i wykonywane na działkach i polach popularną metodą tomografii oporowej pozwalającą uzyskać profil gruntu i wizualizację w zależności od urządzenia do 100, 200 lub 300 metrów głębokości. Naukowe metody szacowania lokalizacji i głębokości wody oparte o pomiar różnicy rezystancji poszczególnych warstw ziemi stosuje się jako wstępne rozpoznanie gruntu przed wykonaniem odwiertu próbnego lub docelowego.

Pomiary wykonywane są w liniach prostych o długości w zakresie 9 – 50 metrów. Linie pomiarowe muszą być oddalone od wszelkich konstrukcji powstałych w wyniku działalności człowieka optymalnie o 10 metrów. Teren do wykonania pomiarów powinien być niezarośnięty wysokimi roślinami, niezalany wodą i niezaśmiecony.

Zminimalizuj ryzyko pustych odwiertów bez wody !

Po wykonaniu pomiaru natychmiast otrzymasz wynik w postaci kolorowego wykresu, gdzie widać lokalizację i orientacyjną głębokość warstwy wodnej.

Cena pomiaru uzależniona jest od głębokości, do jakiej się mierzy oraz od mierzonej powierzchni.

Bezpośredni kontakt do firmy wykonującej pomiary geofizyczne tel. kom. 690 600 628

Więcej informacji na stronie wyszukiwaniewody.pl

Tak wygląda przykładowa wizualizacja pomiarów: 

Szukanie wody - tomografia oporowa
Szukanie Wody: Poznań, Luboń, Stęszew, Gostyń, Rokietnica, Kościan, Śmigiel, Leszno, Mosina, Puszczykowo, Tarnowo Podgórne, Dopiewo, Buk, Kórnik, Środa Wlkp, Swarzędz, Krotoszyn, Września, Pobiedziska, Gniezno, Murowana Goślina, Oborniki, Szamotuły, Nowy Tomyśl, Grodzisk Wlkp, Wolsztyn, Ostrów Wlkp., Pleszew i każde inne miejsce po uzgodnieniu.
Szukanie wody pod studnie: wielkopolska, łódzkie, lubuskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, dolnośląskie, opolskie. Szukanie wody na terenie województw: wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, pomorskie, zachodniopomorskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, łódzkie.