Szukanie Wody na Działce – Tomografia Elektrooporowa i Elektromagnetyczna

Szukanie wody na działce

tomografia wykres analizy geologicznej

Skuteczne szukanie podziemnej wody w celu oszacowania miejsca i głębokości odwiertu pod budowę studni wierconych lub kopanych. Na podstawie wytypowanego miejsca i głębokości warstwy wodonośnej można ustalić orientacyjne koszty i zlecić budowę studni minimalizując ryzyko odwiertu zbyt głębokiego lub bez wody, za co trzeba by zapłacić wykonawcy. Koszt analizy to ułamek możliwych strat podczas nietrafionej budowy studni.

Wodę szukamy do skutku zaczynając od optymalnego ze względu na zabudowę i funkcjonalność miejsca wskazanego przez klienta. Do analizy potrzebujemy w linii prostej minimum 10-20 m.b. naturalnego, niezabudowanego terenu. Wodę szukamy na małych i dużych działkach i polach. Analizę geologiczną gruntu wykonujemy stosowaną na całym świecie i najbardziej wiarygodną metodą tomografii elektrooporowej ERT (elektrody) i elektromagnetycznej EM (sensor bezprzewodowy) pozwalającą uzyskać profil gruntu i wizualizację poszczególnych jego warstw, w tym warstwy wody do 100 m w pionie. Wysoką sprawdzalność uzyskujemy wykonując dodatkowy pomiar krzyżowy lub równoległy wytypowanego przez nas wcześniej miejsca.

Zapraszamy osoby prywatne i firmy do korzystania z usług lokalizacji miejsca i głębokości podziemnych zasobów wody na terenie Poznania, Wielkopolski i okolic. Miej budowę studni pod kontrolą i nie ryzykuj nadmiarowych metrów czy pustych odwiertów bez wody za które będziesz musiał zapłacić studniarzowi.

Po wykonaniu pomiaru w terenie otrzymujemy wizualizację w postaci kolorowego wykresu za pomocą którego już na miejscu wstępnie ustalimy lokalizację i głębokość warstwy wodnej. Pełną analizę z zaznaczonym optymalnym miejscem, głębokością wody, opisem i ustaleniem szacunkowych kosztów budowy studni dostarczamy pocztą elektroniczną lub za pomocą MMS na telefon komórkowy. 

Parametry techniczne urządzenia i przykładowa wizualizacja pomiarów:

zakres = 0-300 mV,
głębokość pomiaru = 0-100 m,
tryb pomiaru = 20 częstotliwości,
rozdzielczość = 0,001 – 2 mV,
błędy = +/- 5% +/- 2 bit,
konwersja A/D = 16 bit 1 Msps,
rezystancja wejściowa = ≥ 10 MΩ,
tłumienie częstotliwości = >80 dB.

Szukanie Wody – Poznań, Luboń, Stęszew, Kościan, Śmigiel, Leszno, Mosina, Rogalin, Puszczykowo, Dopiewo, Buk, Opalenica, Kórnik, Środa Wlkp, Swarzędz, Kostrzyn, Września, Pobiedziska, Gniezno, Murowana Goślina, Oborniki, Szamotuły, Nowy Tomyśl, Grodzisk Wlkp, Wolsztyn i okolice.

Facebook - Szukanie Wody  Google+ - Szukanie Wody